Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se

Jak se vyhnout pokutám a sankcím od finančního úřadu

|

Víte, že podle statistik platí daňoví poplatníci své daně v posledních 3 až 4 dnech lhůty pro platbu daně či podání daňového přiznání? Co se stane, pokud tento termín prošvihnete?

Daň z příjmu je třeba podat a zaplatit do 1. dubna a v případě, že jej zpracovává daňový poradce, pak do 1. července. Pokud jste ve  druhé skupině, pak ale pamatujte na to, že do 1. dubna musíte finančnímu úřadu dodat plnou moc opravňující poradce zpracovat vaše přiznání.

TIP: Chcete se vyznat v daňové soustavě ČR?

Problémy s platební morálkou má nejedna česká firma, ať už z důvodu druhotné platební neschopnosti, nebo z důvodů jiných, a tak často nechávají podání a platbu daně na poslední chvíli. Ano, může se to stát. V tom případě je ale důležité dobře vědět o sankcích, které nám hrozí.

Začněme běžnou pokutou za opožděné daňové přiznání. Víte, kolik si finanční úřad naúčtuje? Jestliže se zpozdíte s odevzdání přiznání o více než 5 dní, pak úřad účtuje za každý den prodlení 0,05 % z částky daně. Výše minimální pokuty je stanovena na 500 Kč, maximální částkou je 300 000 Kč.

A co pokuta za pozdní platbu daně? Splatnost daně je stejná jako u daňového přiznání, tedy 2. dubna, respektive 1. července. Jestliže termín prošvihnete o více než 5 dní, finanční úřad si bude účtovat již zmíněný úrok z prodlení.

Jestliže zatím nemáte jasno, jak daně platit, zde je rychlý souhrn:

  • Platit může také hotově na pokladně svého finančního úřadu.
  • Častěji ale budete platit bezhotovostním převodem. Zde ale pozor na den úhrady, jímž je den, kdy banka peníze připíše na účet finančního úřadu. Není to tedy den, kdy dáte vy příkaz k platbě.

Chcete se naučit chodit v otázkách českých daní? Pak vyzkoušejte naše kurzy daní.

Článek napsala firma:
Kurzy Sprint
Výukové a rekvalifikační kurzy Praha a Liberec
Neučíme, ale připravujeme do praxe!
www.KurzySprint.cz


Autor: KURZY SPRINT, Sponzorovaný článek

Inzerce ∇Dotazy & Diskuze k tomuto článku (2)

  1. [ 1] Veronika Heroldová 13.11.2013, 07:34

    Prosím, opravte si chybu: daňoví poplatníci

  1. [ 2] Administrator 13.11.2013, 16:19

    Děkujeme za upozornění, chybičku jsme opravili.

Vložit komentář:

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:
Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Jak-se-vyhnout-pokutam-a-sankcim-od-financniho-uradu&idc=121

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.