Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se

Paušální platba zjednoduší administrativu drobným podnikatelům

|

Ministerstvo financí připravuje zákon, díky kterému by se měly výrazně zjednodušit povinnosti a administrativní náročnost malým samostatně výdělečným osobám (OSVČ).

 

Bude se týkat podnikatelů, jejichž roční příjmy nepřekročtí 1 milion korun. Budou tak moci prostřednictvím jedné paušální platby hradit daň z příjmů, pojistné na sociální i zdravotní pojištění. Zbaví se tak povinnosti podávat tři různé formuláře.

Všechno budou platit měsíčně jedinou platbou. Celková výše by se měla odvozovat od průměrné mzdy a v příštím roce se může pohybovat v rozmezí 5400 Kč – 5500 kč měsíčně.

Poplatníkům by se tak výrazně snížila administrativa a postrádala by smysl i případná daňová kontrola. V České republice se eviduje celkem 514 000 OSVČ, které mají příjem pouze z podnikání. Z nich 422 000 má roční příjem nižší než 1 mil. Kč.

Zdroj: Ministerstvo financí


Autor: Lenka Kostihová

Inzerce ∇Přečtěte si také

 Paušální výdaje v roce 2019 Paušální výdaje v roce 2019

13. 12. 2018, Bc. Lenka Kostihová Od příštího roku by se měly zvednout paušální výdaje.... celý článek


 Sociální a zdravotní pojištění 2019 pro OSVČ Sociální a zdravotní pojištění 2019 pro OSVČ

11. 12. 2018, Bc. Lenka Kostihová Zálohy na sociální a zdravotní pojištění opět porostou. Mění se i systém plateb záloh na sociální pojštění... celý článek


Kategorie: Daně

Rýchly přehled článků z kategorie Daně

Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:
Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Pausalni-platba-zjednodusi-administrativu-drobnym-podnikatelum&idc=362

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.