Rozhovor: Cloud rozhodně ano! Z technického pohledu není nic bezpečnějšího

Proč je výhodné provozovat účetní systém v cloudu jsme se zeptali Jiřího Rákosníka, obchodního ředitele společnosti J.K.R. a Jiřího Jingera, bezpečnostního manažera Sprinx Systems, kteří vzájemně spolupracují v rámci projektu SoftwareHosting.cz.

 

J. Jinger:

Jiří Jinger - manažer produktu SoftwareHosting.cz
Jiří Jinger - manažer produktu
SoftwareHosting.cz

Pokud bych měl odpovídat z pozice zaměstnavatele, vidím přidanou hodnotu cloudových služeb zejména v poskytnutí „interní služby navíc“ svým zaměstnancům. V podstatě lze cloud brát jako firemní benefit, který se následně odrazí i ve firmě jako celku. Díky přístupu k firemním systémům odkudkoliv mohou zaměstnanci pracovat i z domova. Ať už proto, že se zrovna necítí fit, nebo dlouhodobě, například v rámci rodičovské dovolené. Touto formou můžeme také velice jednoduše propojit i několik poboček, což může být zajímavé v případě, kdy daná společnost provozuje více kanceláří, prodejen či v případě zdravotnických služeb ordinací.

Z pohledu manažera firmy bych ocenil především flexibilitu, kterou cloud skýtá. Můžu například jednoduše navýšit systémové prostředky pro uživatele, které zaměstnávám brigádně jen přes léto, a po jejich odchodu tyto prostředky zase odebrat. A totéž platí například i pro licence. Cloud se tak velmi elasticky přizpůsobuje aktuálním potřebám firmy, čehož u on-premise řešení neboli řešení, které máte uvnitř firmy, budete dosahovat jen těžko. Navíc to pro mě jako manažera znamená úspory na úrovni správce služeb, protože se mi o můj systém starají s maximální profesionalitou právě zaměstnanci poskytovatele cloudových služeb.

 

J. Rákosník:

Jiří Rákosník - obchodní ředitel
Jiří Rákosník - obchodní ředitel
J.K.R

Cloudová řešení se v posledních letech rychle etablují mezi široké spektrum jak fyzických osob, tak podnikatelských subjektů. Prognózy předpovídají i na letošní rok nárůst cloudových služeb v desítkách procent. Výhody cloudu tkví především v přenechání veškerých starostí na provozovateli cloudu. Ať už se jedná o samotné pořízení hardwaru, softwaru, jeho následnou správu a údržbu či nároky kladené na IT odborníky. Dynamická akcelerace potřebného výkonu je pak již otázkou hodin, nikoli týdnů. Pro společnosti je pak zásadní, že veškerá data jsou k dispozici on-line na kterémkoli místě, bez vazby na samotnou infrastrukturu organizace. K datům se dostanete na své pobočce, v zahraničí, při práci z domova apod., a to na všech zařízeních, která jsou schopna s cloudem pracovat. Cloudové služby jsou navíc poskytovány formou SaaS, primární investice je tím pádem minimalizována a rozložena do delšího časového horizontu, který lze v rámci cash-flow přesně specifikovat a zaplánovat.

 

Je provoz v cloudu bezpečný?

J. Jinger:

Podívejme se na problematiku z pozice bezpečnostního manažera, kterou ve společnosti Sprinx vykonávám. Očekávám, že citlivá data, mezi která účetní, mzdová či ta personální bezesporu patří, budou uložena v bezpečí. Z technického pohledu není nic bezpečnějšího než právě datové centrum, ve kterém jsou cloudové služby provozovány. Je to dáno několika úrovněmi zabezpečení. Z pohledu technického zabezpečení má cloudový poskytovatel díky sdíleným nákladům na takové zabezpečení až o několik řádů lepší vybavení než to, které můžete mít standardně ve firmě. Z personálního pohledu je řadou průzkumů dokázáno, že největším rizikem, co se týče zabezpečení dat, je právě interní zaměstnanec, což u cloudových poskytovatelů odpadá.

 

J. Rákosník:

Zcela jistě ano. Poskytovatelé, zvláště seriózní poskytovatelé, mají zabezpečení na vyšší úrovni, než je u každého samotného uživatele standardem.

 

Proč společnost J.K.R. spolupracuje se SoftwareHosting.cz ?

J. Jinger:

Osobně si myslím, že je to tím, že společnost J.K.R. známe již velmi dlouho, a to ještě déle, než se stali součástí skupiny Solitea, kam mimo jiné patří i naši další partneři Altus nebo Cígler Software. V době, kdy jsme náš cloud otestovali pro řadu jiných aplikací, nás klienti začali oslovovat přímo s hostingem BYZNYS ERP, a tak jsme firmě J.K.R. nabídli v této oblasti spolupráci a myslím, že dnes můžeme shrnout, že funguje velmi dobře. 

 

J. Rákosník:

Svým zákazníkům nabízíme vždy jen prověřená a spolehlivá řešení. Se společností Sprinx Systems máme velmi kladné zkušenosti, a to po celou dobu naší spolupráce, a proto jsme schopni jejich služby doporučit.

 

Proč by si měla firma vybrat právě systém ERP BYZNYS od J.K.R.?

J. Jinger:

To je otázka hlavně na kolegu Rákosníka z J.K.R., ale za sebe mohu říci, že se jedná o velmi komplexní a spolehlivý účetní systém se skvělou technickou podporou pro jeho uživatele. 

 

J. Rákosník:

O zákazníky se staráme nadstandardně. Jednáme na rovinu a bez přetvářky. Jde nám o vyřešení problému zákazníka. Díky tomu dokážeme uchopit podstatu problému a spolu s klientem vyřešit situaci k jeho plné spokojenosti.

 

Nabízíte řešení i pro začínající malé podnikatele?

J. Jinger:

Samozřejmě vždy záleží na tom, jaké řešení si v cloudu klient vybere. Cloud obecně je pro všechny podnikatele, střední i velké firmy, ale v tomto případě je systém BYZNYS ERP zaměřen spíše na střední a velké firmy.

 

J. Rákosník:

Primárně jsme orientováni na střední a větší společnosti, nicméně cílem i malého podnikatele je do budoucna expandovat, a tudíž také začínající podnikatelé mají u nás dveře otevřené.

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Kontrolní hlášení DPH
10 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Pořízení dlouhodobého majetku a nedaňové zálohy - lehký
18 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Určení aktiv a pasiv - procvičování
10 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Rozhovor-Cloud-rozhodne-ano-Z-technickeho-pohledu-neni-nic-bezpecnejsiho&idc=303

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.