Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se

Video návod: Jak vyplnit přiznání k dani z příjmů FO - pouze pro zaměstnance

|

V tomto video návodu si ukážeme, jak jednoduše vyplnit daňové přiznání poplatníků, kteří mají pouze příjmy ze závislé činnosti (zaměstnanci). 

Vyplnění si vysvětlíme na příkladu:

Paní Večeřová čerpala od ledna do konce května rodičovskou dovolenou a přivydělávala si u firmy Novák s.r.o. na dohodu o provedení práce.

Od června nastoupila do stejné firmy jako zaměstnankyně na hlavní pracovní poměr. Tento k 31.10. ukončila a nastoupila do firmy ABC s.r.o.

V roce 2019 zaplatila celkem 8.512 Kč na úrocích z hypotečního úvěru, které by chtěla uplatnit ve svém daňovém přiznání.

(doporučujeme si video zvětšit na celou obrazovku, můžete si také nastavit rychlost přehrávání na 1.25x)

Pokud máme příjmy pouze ze zaměstnání, necháme si od svých zaměstnavatelů vystavit formuláře "Potvrzení o zdanitelných příjmech" Údaje z jednotlivých potvrzení potom podle návodu přeneseme do elektronického formuláře.

Zálohová daň

Jestliže zaměstnanec podepíše Prohlášení k dani, zdaní zaměstnavatel jeho měsíční mzdu zálohovou daní bez ohledu na její výši. Při souběhu více zaměstnání má zaměstnanec právo se rozhodnout, u kterého zaměstnavatele Prohlášení k dani podepíše. Musí si však být vědom, že pokud je podepsáno u jednoho zaměstnavatele, nemůže být pro stejné období podepsáno u druhého zaměstnavatele.

Srážková daň

Příjmy ze závislé činnosti mohou být zdaněné i daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, pokud se jedná o příjmy plynoucí na základě dohody o provedení práce, jejich úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10 000 Kč a zároveň pokud zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Dále jsou to příjmy z dohod o pracovní činnosti, pokud výše nepřesáhne 3 000 Kč včetně a zaměstnanec nepodepsal u zaměstnavatele Prohlášení poplatníka. Tyto příjmy a z nich sraženou daň lze pak zahrnout do daňového přiznání.

Odebírejte náš kanál na Youtube a budete vědět o nových videích jako první


Autor: Lenka Vochozková

Inzerce ∇Přečtěte si také

 Daňové přiznání fyzických osob za rok 2019 (vyplňované v roce 2020) Daňové přiznání fyzických osob za rok 2019 (vyplňované v roce 2020)

21. 01. 2020, Uctovani.net Daňové přiznání fyzických osob za rok 2019 (vyplňované v roce 2020) - Termíny pro podání daňového přiznání FO, postup vyplnění formuláře, výpočet pokuty... celý článek


 Video návod: Jak vyplnit přiznání k dani z příjmů FO - příjmy ze zaměstnání a z nájmu Video návod: Jak vyplnit přiznání k dani z příjmů FO - příjmy ze zaměstnání a z nájmu

12. 03. 2020, Lenka Vochozková Vyplnění formuláře pro poplatníky, kteří mají pouze příjmy ze závislé činnosti a z nájmu. Přiznání k dani z příjmů pro fyzické osoby - Video návod... celý článek


Kategorie: Daně

Rýchly přehled článků z kategorie Daně

Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:
Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Video-navod-Jak-vyplnit-priznani-k-dani-z-prijmu-FO-pouze-pro-zamestnance&idc=406

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.