Založení s. r. o. bude levnější

Pohráváte si s myšlenkou založit s. r. o., ale náklady na pouhé založení se Vám zdají příliš vysoké? Blýská se na lepší časy. Evropské unii, respektive Evropské komisi se také zdají náklady na založení s. r. o. v České republice nepřiměřeně vysoké a navíc celkový proces založení posoudila jako zdlouhavý.

 

Kalkulace současných nákladů na založení s. r. o. (celkem zhruba 12 tis. Kč)

  • 4 000,- notáři za sepsání zakladatelské listiny nebo smlouvy,
  • 6 000,- soudní poplatek za první zápis do obchodního rejstříku,
  • 1 000,- správní poplatek za ohlášení živnosti,
  • + další drobní náklady

 

Evropská komise požaduje: 100 EUR (zhruba 2 700,-) a k tomu zjednodušení procesu založení.

Z jakého důvodu: Tato výše nákladů stanovená Evropskou komisí je jednou z podmínek, které jsou povinny splnit členské země EU, aby mohly čerpat peníze ze strukturálních a investičních fondů.

Cíl: Podpora rozvoje podnikání

 

Inzerce ∇

Bohužel skutečný stav zatím neodpovídá tomu požadovanému od Evropské komise. Zatím však byla přijata novela zákona o soudních poplatcích, která upravuje snížení nákladů na založení společnosti s ručením omezeným.

Tato novela určuje však také svá pravidla. Zlevňuje pouze prvotní zápisy do obchodního rejstříku (nikoli zápisy změn). Navíc ani první zápisy nezlevňují  všechna s. r. o., ale pouze ta, která budou splňovat určité podmínky:

  • Zápis do veřejného rejstříku nebude provádět soud, nýbrž notář,
  • Vklady společníků budou splaceny v penězích,
  • Zápis bude proveden na základě jednoduchého zakladatelského právního jednání.

 

Princip zrychlení založení společnosti: Začínajícím podnikatelům zakládající s. r. o. budou k dispozici vzorové zakladatelské dokumenty. Jestliže budou vhodnou variantou a zakladatelé je použijí, získají rychlejší a levnější způsob založení s. r. o.

Pokud by požadavky Evropské komise měly být splněny, tímto krokem zlevňování založení s. r. o. nekončí a můžeme se těšit v blízké době na další.

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Daň z nemovitých věcí
Nový 13 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Dlouhodobý majetek - účetní odpisy
8 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Daňově neuznatelné náklady = komplexní příklad
Nový 1 příklady
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku (1)

#1  Murphy 19.12.2019, 15:48

Momentalne ceny za zalozeni sro v ČR sa pohybuju kolem 10 tisic korun ne ? Podla tejto stranky https://www.etuls.cz/zalozeni-sro/ mi zarucuju ze za 9 900kč mi zalozi s.r.o. a to je podla telefonickeho dohovoru, konecny suma. Takze za 2 roky sa ceska firma moc neslevnila.. sem zvedav kedy sa to dostane na sumu co navrhuje EU.

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Zalozeni-s-r-o-bude-levnejsi&idc=268

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.