Videokurz jak na účtování od základů II.

Chcete podnikat v oblasti účetnictví? Spustili jsme nový video kurz Samostatná účetní, podívejte se na úvodní videa zdarma a připojte se za zvýhodněnou cenu.


6 knih, které by měla mít každá účetní

Účetnictví a studium odborné literatury jsou dvě provázané věci. Legislativní smršť prolétá naší republikou s pravidelností střídání ročních období a nelze vše nosit v hlavě. Pravda lze to dohledat na internetu. Ale občas je prostě nejlepší pěkně zalistovat papírem, označit si to důležité a mít možnost se k tomu kdykoliv vrátit. Během těch asi 10 let co se věnuji profesionálně účetnictví jsem objevila stálice literatury, které mám v knihovničce. A vřele je doporučuji každé začínající i zkušené účetní.

1. Daňové zákony

Daňové zákony lze snadno najít na internetu zdarma. Takže proč je kupovat? Prostě proto, že pokud jste zvyklí se zákony denně pracovat, tak je nejlepší mít ty svoje vlastní papírové s poznámkami vlastní rukou, podtrhané a polepené barevnými papíry. Daňové zákony kupuji každý rok nové a staré uchovávám.
Na začátku roku pořizují sbírku všech daňových zákonů ve velkém vydání formátu A4. Nejradši mám Daňové zákony vydavané vydavatelstvím Grada s komentářem, cena 99 Kč.
Podobné vydává i nakladatelství ANAG nebo Cpress.
Pokud jsou Vám A4 daňové zákony málo, doporučuji Daňové zákony a účetnictví vydané nakladatelstvím Wolters Kluwer a Komorou daňových poradců. Jedná se o tlustou publikaci se všemi důležitými daňovými zákony, Zákonem o účetnictví a Vyhláškou a doplněnou vybranými pokyny řady D a Informacemi Generálního finančního ředitelství. Cena 440 Kč.

2. DPH - výklad s příklady

Knihách o DPH je několik. Mě se nejvíc osvědčila publikace DPH - výklad s příklady od Svatopluk Galočík a Oto Paikert, vydaná nakladatelstvím Grada. Kniha rozebírá Zákon o DPH paragraf po paragrafu a u každého výkladu je navíc několik příkladů na vysvětlení. Cena 349 Kč.

3. Abeceda mzdové účetní

aneb vše co jste kdy (ne)chtěli vědět o mzdách. Třetí publikace, kterou kupuji pravidelně každý rok. Obsahuje základní přehled všech informací, které je potřeba vědět v souvislosti se zaměstnáváním a výpočtem mezd. Vydalo nakladatelství ANAG, cena 659 Kč.

4. Sbírka souvztažností

Přehled souvztažností tedy jak se co účtuje lze najít na internetu např. lze zde na www.uctovani.net využít učetního pomocníka. Ale i tak doporučuji mít jednu papírovou sbírku souvztažností. Není třeba jí kupovat každý rok. Účetní předpisy se nemění tak často jako daňové. Zejména pro začátečníky je však dobré mít po ruce označené nejčastější účetní případy.
Sbírku souvztažností vydává např. vydavatelství ANAG za 389 Kč

5. Účetnictví
Co se týče základních informací o účetnictví osvědčili se mi dvě publikace. Není nutné mít obě, protože jsou si podobné. Uvádím obě, aby si čtenář vybral tu, která je mu osobně bližší. A to:

  1. Abeceda účetnictví pro podnikatele, cena 639 Kč
  2. Podvojné účetnictví a účetní závěrka, cena 579 Kč, obě publikace vydalo nakladatelství ANAG

6. Tabulky

Pokud nepatříte k těm, co nosí všechna důležitá čísla v hlavě, tak se vám hodí knížečka Tabulky a informace pro daně a podnikání, vydané nakladatelstvím Wolters Kluwer. Kapesní vydání všech důležitých čísel. Cena 255 Kč.

A jaké jsou vaše oblíbené publikace? Pište do komentářů a podělte se s ostatními o tipy.

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Opravné položky - teoretický test
10 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
F  Tento test je Free, můžete si jej zdarma vyplnit kolikrát chcete i bez registrace. Technické zhodnocení dlouhodobého nehmotného majetku
11 příkladů
Spustit test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Náklady na reprezentaci
17 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku (4)

#1  Jaka 27.05.2014, 13:51

pěkná reklama :-)

#2  Zuzana Bartůšková 01.06.2014, 23:14

I když to tak vypadá, tak o reklamu opravdu nejde. Je to jen můj osobní názor na to, které publikace se mi osvědčili v praxi.

#3  _WHY_ 05.06.2014, 11:19

Děkuji moc za přínosný článek. Jsem s účetnictvím v začátcích a tento článek mi umožnil trochu užší výběr mezi tolika publikacemi, které jsou nabízené.

#4  Karin_1 19.04.2017, 14:46

Ještě doporučím Praktického průvodce českými účetními výkazy v anglickém jazyce. Pracuji v zahraniční firmě a dost se mi hodí na překlady výkazů a formulářů, i reportů matce do Francie.

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=6-knih-ktere-by-mela-mit-kazda-ucetni&idc=154

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.