Daňové a účetní aspekty kryptoměn - videopřednáška

Žijeme v rychle měnící se době a kryptoměny (nejčastěji pulární Bitcoin) vstupují čím dál častěji do našich životů. Pokud se s tímto tématem setkáváte poprvné, pusťte si rychlé úvodní video jak funguje Bitcoin. Ve videu si můžete zapnout české titulky.

Jak se postavit z hlediska daní a účetnictví ke kryptoměnám?

Je pravděpodobné, že se během vaší kariéry setkáte s případem, kdy budete řešit účtování těchto nových virtulních měn.
Pusťte si videopřenášku shrnující účetní a daňové aspkety kryptoměn.slidy z přednášky
Přehrát video

Přednášející:
Hana Trnková Kocourková - www.danehned.cz

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Zákonné pojištění
odpovědnosti zaměstnavatele
7 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Účtování materiálu způsobem A
15 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Příjmy z nájmu
9 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku (8)

#1  Tamara Luzhnova 24.07.2017, 11:07

Dobrý den- Děkuji za informace- Mam dotaz- S hlediska DPH těžba kryptoměn podleha daně nebo osvobozená- A co to vlástné je: finanční činnost?

#2  Hana Trnková Kocourková 08.08.2017, 12:24

Dobrý den, těžba kryptoměn jako taková není od DPH osvobozena. Osvobozená je pouze směna kryptoměn. Odpověď na otázku, co je finanční činnost je složitější. Jsou na to různé pohledy. Něco jiného je klasifikace oborů činnosti dle Živnostenského zákona, něco jiného zase Zákon o DPH viz §54..atd..

#3  Pavla Krausová 03.10.2017, 19:55

Dobrý den, lze nárokovat odpočet DPH z hardwaru na težbu kryptoměny? Děkuji Krausová

#4  Hana Trnková Kocourková 03.10.2017, 20:06

Dobrý den, pokud slouží k ekonomické činnosti subjektu, pak ano. Ale je nutné si dát pozorm, co bude podléhat DPH na výstupu. Pokud bude jen osvobozené plnění, pak dph si lze uplatnit krácené..apod.

#5  Pavla Krausová 03.10.2017, 20:12

Mnohokrát děkuji, pokud tedy bude ekonomická činnost pouze těžba a následná směna kryptoměny, tak se jedná pouze o osvobozené plnění a nárok na odpočet tedy není, chápu to správně? Děkuji Krausová

#6  PetrH 07.01.2018, 17:04

se schválením nového daňového zákona v USA od 1. ledna 2018 bude za zdanitelnou událost považována i směna mezi dvěma kryptoměnami. Chci se zeptat jak je tomu se zdanitelnou událostí v současném českém zákoně. Je za zdanitelnou událost považována pouze směna kryptoměny za fiat měnu nebo i nákup jedné kryptoměny za druhou?

#7  Hana Trnková Kocourková 07.01.2018, 21:15

Dobrý den, zdanitelná událost dle českých zákonů je realizace zisku. Což je až směna na fiat.

#8  PetrH 17.01.2018, 17:40

Děkuji za odpověď. Myslel jsem si to. Mám ještě jednu možná záludnější a techničtější otázku. Jak je to v případě převodu na kryptoměnu Tether, USDT. Tether je kryptoměna, která je údajně krytá 1:1 americkým dolarem, takže si zachovává stejnou hodnotu jednoho dolaru. Technicky je to kryptoměna, prakticky ale plní v krypto světě funkci dolaru. Není však zákonem považovaná za zakonné platidlo.

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Danove-a-ucetni-aspekty-kryptomen-videoprednaska&idc=294

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.