IT pro úspěšné podnikatele

Už dávno jsme si zvykli na to, že informační technologie jsou jedním ze základních pilířů úspešného podnikání v dnešní době. Počítače, servery a účetní systémy tvoří nedílnou součást pracovních nástrojů vznešené branže účetních a počty firem, které se rozhodly virtualizovat tato své pracoviště formou cloudu narůstají každým rokem o desítky procent.

IT pro úspěšné podnikatele

SoftwareHosting.cz zaplatíte měsíčně 650,- Kč za každého uživatele, který v daném měsíci s účetním systémem pracovat. Pokud má Vaše společnost 5 zaměstnanců tak víte, že náklady na provoz Vám nepřesáhnou 3.250,- Kč. Odpadnou Vám tedy starosti s údržbou serveru, poruchami serveru a nebo s koupí zcela nového serveru. Je potřeba si take uvědomit, že ať už s koupi nového nebo údržbou starého server jsou spojeny nemalé měsíční náklady na IT pracovníky  A co je na softwarehostingu úplně nejlepší? Nemusíte řešit licencování. Licencování je dnes složitý proces, který u každého SW výrobce má jiná pravidla a je opravdu těžké se v tom vyznat.

Víte, že …
Používáním nelegálně nabytého softwaru se vystavujete možnosti stíhání za přestupek či trestný čin s následnými sankcemi, které mohou mít podobu peněžitého trestu, trestu propadnutí věci, trestu odnětí svobody až na pět let podle rozsahu trestného činu. V případě podnikatelů a právnických osob (firem) jsou neopomenutelné i doměrky příslušných daní od finančních úřadů, penále z daňových nedoplatků, případně pokuty, eventuálně pak sankce vyplývající ze živnostenského zákona.

Další z výhod takového řešení je to, že Vaši lidé mohou jednoduše pracovat z domova nebo od klienta. V té nejlepší představě to znamená snížení nákladů na reálné pracovní místo (vybavení, velikost prostor, spotřeba energií) a další náklady spojené s takovou změnou. Moderní technologie nám totiž umožňují nejen spuštění účetního systému odkudkoli, ale můžete s sebou mít pevnou linku, vnitrofiremní komunikátor alá Skype a porady pořádat například přes videokonference. A nebo se jednoduše sejdete jednou měsíčně v zasedačce, která Vám vedle zmenšených kanceláří zbude :).

Cloud už dnes není jen o provozování účetního systému na serverech poskytovatele, ale o poskytnutí kompletního zázemí pro provoz a komunikaci firmy”, říká produktový manažer SoftwareHosting.cz Jiří Jinger. “Nejoblíbenějším produktem v našem portofoliu jsou takzvané balíčky. Zaměstnanec, když nastoupí do firmy, tak jednoduše dostane obálku s uživatelským jménem a heslem, telefon a minipočítač nebo notebook. Tyto dvě zařízení připojí k internetu, zadá heslo a funguje. V okamžiku, kdy by měl ve firmě skončit, tak se mu uzamkne účet a všechna data zústanou ve firmě. To má za mne dvě výhody. První výhodou je, že zaměstnanec může být produktivní od prvních hodin ve firmě a z druhé strany při jeho odchodu zůstanou všechna data bezpečně ve firmě, protože na jeho notebooku po celou dobu žádná data nebyla” dodává.

Ano a nejen to. V případě ztráty takového zařízení jako je notebook - Vám už nehrozí odcizení dat, protože opět na notebook fyzicky žádná data nikdy nebyla. Vyžaduje to samozřejmě namátkovou kontrolu dodržování některých firemních postupů, ale I to se vyplatí.

Pokud by Vás zajímalo vice o tomto tématu, určitě bychom Vám doporučili konferenci “Cloud computing v praxi”, na kterou se můžete zaregistrovat zde. Jak už název napovídá, konference se věnuje jednomu z nejvýraznějších fenoménů dneška v IT – cloud computingu. Účastníkům nabídne odpovědi na mnohé aktuální a často řešené otázky: Jaké druhy cloudu jsou vhodné pro mou organizaci? Jaké konkrétní cloudové služby uspokojí naše potřeby? Jak cloudové řešení budovat – nebo jak zvolit jeho poskytovatele? Jak maximálně využít výhod, které cloudové technologie nabízejí, a jak se vyhnout možným nástrahám?

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

F  Tento test je Free, můžete si jej zdarma vyplnit kolikrát chcete i bez registrace. Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku - lehký
11 příkladů
Spustit test
F  Tento test je Free, můžete si jej zdarma vyplnit kolikrát chcete i bez registrace. Zásoby vlastní výroby - způsob A
15 příkladů
Spustit test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Určení aktiv a pasiv - procvičování
10 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=IT-pro-uspesne-podnikatele&idc=257

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.