Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se
Již tento čtvrtek 2.12.2021 v 19h bude na YoTube probíhat živé vysílání 🎥 a budeme si povídat o tom, co by měli všichni (i neplátci) vědět o DPH.

🧐 Řekneme si jak a z čeho se počítá obrat, od kdy se stáváme plátci DPH, kdy se stáváme identifikovanou osobou a mnoho dalšího.

👩‍🏫 Protože vysílání bude probíhat živě, budete mít možnost v celém jeho průběhu pokládat dotazy. Připojte se »

Jak snadno změnit sídlo společnosti

|

Každá právnická osoba má povinnost uvádět sídlo společnosti na existující adrese. V případě, že nemáte vlastní nemovitost, můžete si pronajmout sídlo s administrativním servisem. Během podnikání ho lze libovolně změnit, pokud to zaznamenáte do obchodního a živnostenského rejstříku.

 

Povinnost uvádět sídlo společnosti je uvedena v živnostenském zákonu. Adresa slouží nejen k evidenci místa vašeho podnikání, ale také k zasílání úřední korespondence a osobnímu styku. Jako sídlo firmy nemusíte uvádět svoji vlastní nemovitost. Můžete využít pronájmu profesionálního sídla firmy, ke kterému náleží i veškerý administrativní servis a reprezentativní zázemí pro obchodní schůzky.

Změna sídla společnosti krok za krokem

1.    Svolejte valnou hromadu

Ke změně sídla potřebujete souhlas všech společníků. Pokud se společně shodnete na nové adrese, necháte toto usnesení zaznamenat formou notářského zápisu.

Jednodušší je změna v případě, že se vaše společnost stěhuje v rámci jednoho města. Protože ve společenské smlouvě nebo zakladatelské listině se místo podnikání uvádí pouze obecně, například jako Praha, není v případě stěhování do stejného města nutná návštěva notáře.

2.    Opatřete si souhlas od majitele nemovitosti

3.    K novému sídlu společnosti potřebujete úředně ověřený souhlas od vlastníka nemovitosti nebo od osoby, která k tomu má oprávnění. Souhlas s využitím nemovitosti k sídlu společnosti potřebujete i v případě, kdy nemovitost vlastníte jako fyzická osoba. Změnu zaznamenejte v obchodním rejstříku

Změna se provádí formou návrhu, ke kterému přiložíte výpis z katastru nemovitostí a souhlas majitele nemovitosti. Dokumenty nahrajte prostřednictvím webových stránek Ministerstva spravedlnosti. Soud rozhodne o změně sídla do 15 dnů od podání návrhu. Soudní poplatek činí 2000 Kč.

4.    Nové sídlo společnosti nahlaste na dalších úřadech

Finanční úřad- do 15 dnů od změny sídla, dokládáte formou nového živnostenského oprávnění, nebo usnesením z obchodního rejstříku o změně sídla

Živnostenský úřad- do 15 dnů od změny sídla, vyplněním změnového listu s novou adresou sídla společnosti

Sociální a zdravotní pojišťovna- do 8 dnů od změny sídla, změnu nahlásíte na příslušných pobočkách

Starosti se změnou přenechte jiným

Vyhněte se starostem a papírování se změnami vespolečnosti. Změnu sídla za vás provede specializovaná agentura Office House, která svolá valnou hromadu, vyřídí notářský zápis a změny zapíše na příslušných úřadech. Vše je provedeno s maximálním důrazem na časovou úsporu a bezproblémový průběh.

Autor: Sponzorovaný článek | Office House

Inzerce ∇Přečtěte si také

 Účtování v obchodních společnostech Účtování v obchodních společnostech

19. 04. 2011, Petra Holíková Kompletní informace o účtování při zakládání a zániku obchodních společností... celý článek


 Jak se účtuje vznik ready made společnosti s ručením omezeným Jak se účtuje vznik ready made společnosti s ručením omezeným

27. 03. 2012, Firmus a.s. Mnozí z Vás si kladou dotaz, jak se náklady na vznik ready made společnosti zaúčtují v účetnictví. Zde najdete více informací ... celý článek


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:


Instagram Uctovani.netJsme na Instagramu!

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Jak-snadno-zmenit-sidlo-spolecnosti&idc=293

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.