Komunikace s FÚ v době podání daňového přiznání daně z příjmů

Neodkládejte odevzdání daňového přiznání. Konec března se blíží a fronty na finančním úřadu budou čím dál delší. Statistiky potvrdily, že 80% poplatníků přijde na finanční úřad s daňovým přiznáním v posledním týdnu v březnu.

Termíny pro podání daňového přiznání pro rok 2013:  2.4.2013

Pro poplatníky s prodlouženou lhůtou:                          1.7.2013

Termín pro podání plné moci pro daňového poradce:   2.4.2013

 Termín pro podání přiznání splníte i v případě, že tiskopis předáte v tyto dny na poště do půlnoci. V tomto případě by bylo směrodatné razítko na obálce pošty. Ale nechávat tuto povinnost na poslední chvíli je opravdu zbytečné.

Pokuta za nepodané daňové přiznání

Jestliže máte povinnost podat daňové přiznání a neuděláte to, čeká Vás pokuta. Pro vyměření pokuty se musíte opozdit o 5 dnů. Výše pokuty závisí na výši vyměřené daně. Za každý opožděný den napadá 0,05% stanovené daně. Pokuta činí minimálně 500 Kč (i za jeden vyměřený den penále). Maximální částka je 300 000 Kč.

Splatnost daně

Daň z příjmů je splatná v poslední den lhůty stanovené pro podání daňového přiznání. Daň neplatíte, pokud nepřesáhne částku 200 Kč.

 Pro pokutu z prodlení je opět stanovena 5 denní lhůta. Úrok z prodlení finanční úřad vyměří počínaje 5. pracovním dnem po dni splatnosti daně.

Inzerce ∇

Způsoby platby daně

  • Bezhotovostní převod
  • V hotovosti na pokladně finančního úřadu
  • Přeplatkem na jiné dani.

 U bezhotovostní platby se za den platby považuje den, kdy dojde k připsání platby na účet finančního úřadu. Není to tedy den, kdy Vy zadáte příkaz k úhradě.

Termín pro vrácení přeplatku

Pokud Vám v daňovém přiznání vyšel jako výsledek přeplatek, musíte o něj požádat již při vyplnění daňového přiznání na jeho zadní straně. Pokud zapomenete vyplnit tuto žádanku již v tiskopise, můžete podat dodatečně individuální žádanku.

 Správce daně vrátí přeplatek nejpozději do 30. dnů od 2.4.2013, resp. 1.7.2013 (což je lhůta pro podání daňového přiznání). Neberte za samozřejmost, že se jedná o 30 dnů ode dne, kdy jste daňové přiznání předali na úřad.Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Pořízení zásob způsobem B (zboží) - lehký
15 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Náklady a výnosy podniku v letech
5 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Dlouhodobý majetek - oprava a technické zhodnocení a jeho daňové dopady
21 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Dotazy & Diskuze k tomuto článku (1)

#1  Michal Hanych 28.03.2013, 23:10

Přehledný článek, chválím :) Jen bych upřesnil, že nově neplatí minimální pokuta při opožděném tvrzení daně. Minimální pokuta 500 Kč se předepíše jen pokud daňový subjekt vůbec nepodá přiznání. Při opožděném podání se pokuta platí jen přesáhne-li 200 Kč (§ 250, odst. 3 zák. č. 280/2009, daňového řádu, ve znění pozdějších předpisů, a to zejm. ve znění novel 458/2011 Sb. ve spojení s 399/2012 Sb.) Michal Hanych simpletax.cz

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Komunikace-s-FU-v-dobe-podani-danoveho-priznani-dane-z-prijmu&idc=88

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.