Registrovat se

Limit pro DPH by se mohl zvýšit na 2 miliony korun.

|

Limit pro povinnou registraci k DPH by se mohl od roku 2023 zvýšit na 2 miliony korun.

Novela zákona o DPH navrhuje zvýšit limit obratu pro povinnou registraci k DPH na 2 mil. Kč z aktuálního limitu 1 mil. Kč. Nynější hranice se nezměnila za posledních 18 let navzdory růstu cenové hladiny. Jelikož jsou ale limity provázané s EU, musela Česká republika požádat o zvýšení limitu od roku 2023. Ministerstvo financí předpokládá, že by žádost mohla být schválena ještě letos v červnu.

Paušální daň

Spolu se zvýšením obratu pro povinnou registraci k DPH by se mohla změna týkat i režimu paušální daně, kdy nynější hranice je stanovena na 1 mil. Kč a nově by se hranice mohla zvednout právě na 2 mil. Kč. Do tého hranice pak mohou poplatníci do režimu vstoupit. 

Ministerstvo financí si ale myslí, že rozpětí pro vstup do režimu paušální daně je široké. Navrhuje tedy zavedení 3 pásem, která budou odvozena od příjmů a od paušálních výdajů.Jedná se zatím jen o návrh. Úprava není tedy jednoznačná a předpokládáme, že se ještě bude víckrát měnit.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.


Autor: Lenka Vochozková

Inzerce ∇


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:


Instagram Uctovani.netJsme na Instagramu!

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Limit-pro-DPH-by-se-mohl-zvysit-na-2-miliony-korun-&idc=486

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.