Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se

Naučte se změny v režimu přenesené daňové povinnosti

|

Rok 2016 s sebou přináší řadu novinek. Tu nejzásadnější jsme mohli spatřit v podobě kontrolního hlášení. Někteří plátci jej už přitom mají za sebou, jiní na jeho podání teprve čekají. Existuje však ještě další novinka v oblasti DPH, se kterou je třeba se seznámit.

Změna v přiznání daně

Konkrétně zde nastává změna v režimu přenesení daňové povinnosti v tuzemsku. Při dodání tuzemského plnění mezi dvěma plátci daně nově daň přiznává příjemce plnění na místo poskytovatele.

Existuje určitá oblast plnění, kterých se tato změna právě týká. Postupně se však čím dál více rozšiřuje. Důvod můžeme spatřit v rozhodnutí státní správy, která chce touto cestou zabránit daňovým únikům.

Pokud se v oblasti DPH necítíte příliš jistí, zúčastněte se kurzu DPH v praxi. Zde se vše naučíte zajímavou formou a navíc i pochopíte z praktických příkladů.

Od 1.2.2016 nabyla účinnosti i oblast dodání certifikátů elektřiny a také dodání elektřiny nebo plynu soustavami nebo sítěmi obchodníkovi vymezenému v §7a odst.2 zákona o DPH.

Písemná dohoda mezi dvěma plátci

Další zajímavou skutečnost symbolizuje usnadnění postupu plátců při posuzování limitu při dodání určitého zboží. Tento limit přitom činí 100 000 Kč.

S pomocí novinky se mohou plátci prostřednictvím písemné dohody domluvit, že pokud v souhrnu tohoto limitu nedosáhnou, využijí režim přenesené daňové povinnosti.

Přenesení daňové povinnosti se u nás uplatňuje od roku 2011, k jeho rozšíření došlo v roce 2012. I tak je však tato skutečnost pro mnoho plátců stále velkým oříškem srovnatelným například s již zmiňovaným kontrolním hlášením. 

 

Článek napsala firma:
Kurzy Sprint
Kurzy účetnictví, mezd a daní v Praze, Liberci a Hradci Králové
www.KurzySprint.cz

Autor: KURZY SPRINT, Sponzorovaný článek

Inzerce ∇Přečtěte si také

 DPH na vstupu a na výstupu DPH na vstupu a na výstupu

18. 07. 2016, Ing. M. Bohdalová Základní orientace v teorii DPH na vstupu a na výstupu... celý článek


 Rok 2016 s sebou přináší změny v daňových slevách Rok 2016 s sebou přináší změny v daňových slevách

28. 01. 2016, Kurzy SPRINT Obdobně jako každý rok, i tento si pro nás vláda připravila hned několik změn, které se možná odrazí v našem životě. Mluví se o jiné výši slevy na dani a jisté je zvýšení minimální mzdy.... celý článek


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:
Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Naucte-se-zmeny-v-rezimu-prenesene-danove-povinnosti&idc=254

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.