Naučte se změny v režimu přenesené daňové povinnosti

Rok 2016 s sebou přináší řadu novinek. Tu nejzásadnější jsme mohli spatřit v podobě kontrolního hlášení. Někteří plátci jej už přitom mají za sebou, jiní na jeho podání teprve čekají. Existuje však ještě další novinka v oblasti DPH, se kterou je třeba se seznámit.

Změna v přiznání daně

Konkrétně zde nastává změna v režimu přenesení daňové povinnosti v tuzemsku. Při dodání tuzemského plnění mezi dvěma plátci daně nově daň přiznává příjemce plnění na místo poskytovatele.

Existuje určitá oblast plnění, kterých se tato změna právě týká. Postupně se však čím dál více rozšiřuje. Důvod můžeme spatřit v rozhodnutí státní správy, která chce touto cestou zabránit daňovým únikům.

Pokud se v oblasti DPH necítíte příliš jistí, zúčastněte se kurzu DPH v praxi. Zde se vše naučíte zajímavou formou a navíc i pochopíte z praktických příkladů.

Od 1.2.2016 nabyla účinnosti i oblast dodání certifikátů elektřiny a také dodání elektřiny nebo plynu soustavami nebo sítěmi obchodníkovi vymezenému v §7a odst.2 zákona o DPH.

Písemná dohoda mezi dvěma plátci

Další zajímavou skutečnost symbolizuje usnadnění postupu plátců při posuzování limitu při dodání určitého zboží. Tento limit přitom činí 100 000 Kč.

S pomocí novinky se mohou plátci prostřednictvím písemné dohody domluvit, že pokud v souhrnu tohoto limitu nedosáhnou, využijí režim přenesené daňové povinnosti.

Přenesení daňové povinnosti se u nás uplatňuje od roku 2011, k jeho rozšíření došlo v roce 2012. I tak je však tato skutečnost pro mnoho plátců stále velkým oříškem srovnatelným například s již zmiňovaným kontrolním hlášením. 

 

Článek napsala firma:
Kurzy Sprint
Kurzy účetnictví, mezd a daní v Praze, Liberci a Hradci Králové
www.KurzySprint.cz

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Náklady daňově (ne)uznatelné
6 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Závislá činnost (teorie)
9 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Dohoda o provedení práce
4 příklady
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Naucte-se-zmeny-v-rezimu-prenesene-danove-povinnosti&idc=254

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.