Videokurz jak na účtování od základů

Novinky v DPH

Zákonodárci opět nelenivěli a připravili si pro nás v průběhu roku 2016 hned několik novel. Už jste se s nimi stihli seznámit?

Dbejte na správný formát

Od 1. 5. 2016 se zpřesňují možnosti elektronického podání k DPH. Všechna podání, která budou zaslána elektronickou formou v nesprávném formátu, se navíc stávají neúčinná.

Správný formát se skrývá pod zkratkou xml. Pro každého plátce přitom symbolizuje nejjednodušší variantu podání přes portál Finanční správy – tzv. EPO.

Pro lepší pochopení všech principů v oblasti DPH doporučujeme navštívit  seminář Letní opáčko k DPH, který vám vaše vědomosti opráší.

Vývoz a dovoz zboží

Novinky v DPH se týkají i této oblasti. Konkrétně se posouvá plánovaná novela k 1. 7. 2016 na pozdější datum, jelikož prozatím nedošlo k ukončení legislativního procesu. Tato novela přitom obsahuje změny týkající se celního kodexu společenství a celního zákona. Výrazně tak ovlivní ustanovení ohledně dovozu a vývozu zboží.

Další změnu symbolizuje navýšení lhůty pro podání kontrolního hlášení po vyzvání správcem daně. Z 5 kalendářních dnů se nyní dočkáme 5 pracovních dnů.

Poslední novinka se týká režimu přenesení daňové povinnosti. Tomu by podle nového návrhu vládu mělo podléhat i poskytnutí služby přístupu k sítím elektronických komunikací nebo propojení sítí elektronických komunikací podle zákona upravujícího elektronické komunikace.

 

Chcete se dozvědět všechny novinky? Přijďte na seminář Letní opáčko k DPH.

Článek napsala firma:
Kurzy Sprint
Kurzy účetnictví, mezd a daní v Praze, Liberci a Hradci Králové
www.KurzySprint.cz

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Výsledovka zisků a ztrát
4 příklady
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Pořízení dlouhodobého majetku a daňové zálohy - střední obtížnost
18 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Opravné položky dlouhodobého nehmotného majetku
5 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Přečtěte si také

Změny v zákoně o DPH

15. 04. 2019

Jaké jsou novinky v roce 2019 v oblasti daně z přidané hodnoty - DPH?Jaké změny přinese schválen daňový balíček?

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Novinky-v-DPH&idc=265

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.