Registrovat se

Od 30. června skončí platnost starších bankovek vytištěných 1999 a dříve

|

Dne 30. června 2022 končí platnost 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999. O hodnotu ale nepříjdete, do 30. června 2024 bude možné neplatné bankovky vyměnit na pokladnách všech bankách. Na pokladnách ČNB si je budete moci směnit po neomezenou dobu, tedy i po roce 2024.

Upozorněte své zaměstnance pracující s penězi, že tyto bankovky budou expirovat. Vhodné prefefovat platbu v hotovosti bankovkami s datem vytištění 2000 a později, nebot poté přibývá nutnost bankovky směnit osobně v bance. 

Stahované staré vzory bankovek jsou od těch, které nadále zůstávají v oběhu, nejsnáze rozpoznatelné šířkou stříbřitého proužku – ochranného prvku, který vertikálně protíná bankovku. Tento proužek je u stahovaných bankovek úzký a jeho barva se při naklopení nemění, zatímco nejnovější vzory bankovek mají proužek širší, jenž při naklopení mění barvu z hnědofialové na zelenou. Jednotlivé vzory od sebe dále odlišuje letopočet vyobrazený na lícní straně bankovky.

Zdroj: ČNB


Autor: Uctovani.net

Inzerce ∇Přečtěte si také

 Limit pro DPH by se mohl zvýšit na 2 miliony korun. Limit pro DPH by se mohl zvýšit na 2 miliony korun.

23. 05. 2022, Lenka Vochozková Limit pro DPH by se mohl zvýšit na 2 miliony korun.... celý článek


 Video: co vše řeší vnitropodnikové směrnice? Video: co vše řeší vnitropodnikové směrnice?

15. 05. 2022, Lenka Vochozková Jak na vnitropodnikové směrnice? Podívejte se na video... celý článek


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:


Instagram Uctovani.netJsme na Instagramu!

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Od-30-cervna-skonci-platnost-starsich-bankovek-vytistenych-1999-a-drive&idc=487

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.