Registrovat se
Maturujete z účetictví? Pomůžeme vám zvládnout tuto zkoušku.
Připravili jsme pro vás 🎦 video kurz odmaturuj z účetnictví.

Ukázat první video »

Paušální výdaje pro živnostníky - praktická příručka


Autor: Michal Hanych

Inzerce ∇


Dotazy & Diskuze k tomuto článku (4)

 1. [ 1] Fučíková 09.04.2013, 00:28

  dobrý den, když vedeme pouze daňovou evidenci, můžeme mít zaměstnance ?

 1. [ 2] Michal Hanych 17.04.2013, 20:39

  Dobrý den, ano můžete. Jen musíte pamatovat na to, že v paušálu jsou již zahrnuty veškeré výdaje, takže už nemůžete uplatnit nad paušální výdaje ani mzdy zaměstnanců, ani odvody.

 1. [ 3] Urban 17.12.2013, 12:56

  dotaz na §9 pronájem a paušál uplatnuji paušál 30% co lze za rok 2013 ještě odečíst /manželku či sebe jako poplatníka již v důchodu od r.2010/ atd... sazba daně je 15% ? děkuji

 1. [ 4] Michal Hanych 17.12.2013, 17:48

  Hezký den. Jestliže jsou příjmy z pronájmu jediné Vaše příjmy a uplatníte paušál, nelze uplatnit slevu na manželku. Jestliže jste ve starobním důchodu, nemůžete uplatnit ani slevu na sebe. Neznám složení Vašich příjmů a výdajů. Lze uvažovat např. o uplatnění skutečných výdajů a v rámci nich paušálního výdaje na auto - ve výši nejméně 48 tis./rok při jeho využití jak pro zabezpečování pronájmu, tak osobní účely. Opravdu záleží na skutečném stavu, takto obecně nejde příliš radit, co "odečíst".

Vložit komentář:

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:


Instagram Uctovani.netJsme na Instagramu!

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Pausalni-vydaje-pro-zivnostniky-prakticka-prirucka&idc=91

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.