Podnikatelské účty, které zjednoduší daňovou evidenci

V novém roce 2013 se opět objevily změny v oblasti daní. Jde například o změnu DPH nebo o změny ve výdajových paušálech. I proto je dobré mít vše v pořádku a vést svou daňovou evidenci co nejjednodušeji, k čemuž napomohou mimo jiné i správně zvolené podnikatelské účty.

Základní podnikatelské účty

Následující podnikatelské účty lze využít jako základní, liší se podle vlastníka a typu využití. Pro všechny platí například možnost platebních styků prostřednictvím jednorázových nebo trvalých příkazů k úhradě nebo inkasu a plateb SIPO, výpisy z účtu v elektronické podobě zasílané v libovolné frekvenci, mezinárodní platební karta MasterCard s pojištěním proti ztrátě a krádeži a dále možnost přečerpání účtu a samozřejmě elektronické bankovnictví.

Podnikatelské konto

Podnikatelské konto je klasický podnikatelský účet určený živnostníkům, drobným podnikatelům a velmi malým firmám. Jde o základní účet, který přispěje k lepšímu přehledu o firemních financích.

Firemní konto

Firemní konto je účet určený větším podnikatelům a firmám, obsahuje rozšířené služby, které podle předpokladů využijí právě firmy. Navíc efektivně propojí účetnictví s pohyby na bankovních účtech.

Obchodní konto

Obchodní konto již podle názvu je určeno pro časté využívání podnikatelského účtu, výhody tedy přináší v oblasti provozního financování a rychlého mezinárodního platebního styku. Oproti výše zmíněným účtům nabízí rozšířené služby platebních karet a platebních operací.

Rozšiřující podnikatelské účty

Rozšiřující podnikatelské účty slouží jako rozšíření k základním podnikatelským účtům. Jsou určeny pro specifické využití a základní podnikatelský účet je pro ně prakticky podmínkou. Tyto účty také ideálně oddělí finance od vlastního podnikatelského účtu a nebudou tak rušit v daňové evidenci.

Běžný účet pro úschovu u advokáta

Tento speciální účet pro advokáty zajišťuje přehledně oddělené vedení vlastního podnikatelského účtu od účtů pro ukládání peněžních prostředků klientů, které advokát přijal do dočasné úschovy.

Běžný účet pro úschovu u notáře

Speciální účet pro notáže plní podobnou funkci jako účet pro advokáta, tedy úschovu finančních prostředků od klientů. I zde se jedná o praktické oddělení financí od vlastního podnikatelského účtu a tedy nenarušení podkladů pro daňovou evidenci.

Běžný účet pro pojišťovací agenty a makléře

Účet pro pojišťovací agenty a makléře je opět konkrétný možnost využití. Na tento účet mohou majitelé, kteří jsou zmocněni na základě smlouvy s finančním domem, přijímat finanční částky od klientů například na pojistné plnění a jiné závazky s finančním domem.

Tento článek sepsala ČSOB banka

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Dlouhodobý majetek - ZC a vyřazení a jeho daňové dopady
16 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Paušální výdaje na dopravu
5 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Dohoda o provedení práce
4 příklady
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Podnikatelske-ucty-ktere-zjednodusi-danovou-evidenci&idc=84

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.