Registrovat se

Přístup k zálohám pro OSVČ online

|

Česká správa sociální zabezpečení novou online službu Informace o zaplacených zálohách na důchodové pojištění OSVČ, která zpřístupní OSVČ řadu informací týkajících se placení pojistného na důchodové pojištění, tedy zaplacenáých záloh na toto pojistné.

V této souvislosti již nebude ČSSZ rozesílat tzv. inventury pohledávek, neboť údaje z inventury pohledávek (poprvé za rok 2021) jsou dostupné všem OSVČ právě prostřednictvím nové online služby na ePortálu ČSSZ, kde se po přihlášení službou e-občan nebo dotovou schránkou dostanete k vašim údajům. 

Ze služby je možné přímým odkazem přejít do interaktivního formuláře Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za předchozí kalendářní rok a při jeho vyplnění převzít údaje, které o konkrétní OSVČ eviduje ČSSZ. Výrazně se tak zjednoduší vyplnění formuláře, který může OSVČ z ePortálu ČSSZ přímo elektronicky odeslat příslušné OSSZ.

Údaje, které služba zprostředkovává, jsou aktualizovány v měsíčních intervalech (vždy k pátému dni kalendářního měsíce), jsou tak zohledněny pouze informace a platby zpracované nejpozději k poslednímu dni předchozího kalendářního měsíce.


Autor: Uctovani.net

Inzerce ∇Přečtěte si také

 Daňové přiznání fyzických osob za rok 2021 (vyplňované v roce 2022) Daňové přiznání fyzických osob za rok 2021 (vyplňované v roce 2022)

28. 02. 2021, Uctovani.net Daňové přiznání fyzických osob za rok 2021 (vyplňované v roce 2022) - Termíny pro podání daňového přiznání FO, postup vyplnění formuláře, výpočet pokuty... celý článek


 Kalkulačka: Výpočet sociálního a zdravotního pojištění Kalkulačka: Výpočet sociálního a zdravotního pojištění

27. 01. 2022, Tomáš Vojta, Michaela Vetrakova Online kalkulačka výpočtu sociálního a zdravotního pojištění OSVČ za rok 2021... celý článek


Kategorie: Daně

Rýchly přehled článků z kategorie Daně

Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:


Instagram Uctovani.netJsme na Instagramu!

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Pristup-k-zaloham-pro-OSVC-online&idc=475

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.