Využíváme soubory cookies. Pokračováním prohlížení tohoto webu souhlasíte s používáním cookies, více informací.

OK, rozumím
Registrovat se

Řízení podniku s pomocí finanční analýzy

|

Manažerská rozhodnutí se zakládají na nejrůznějších podkladech a analýzách. Jednou z nich je i finanční analýza, která dokáže zhodnotit finanční situaci celého podniku.

Analýza dříve a nyní

V dřívějších dobách se podniky spoléhaly na maximalizaci odbytu a výši tržeb. Z pochopitelných důvodů tak chtěly mít tyto veličiny co nejvyšší. V současné době je již situace trochu jiná, jelikož samotné prostředí je nestálé. Nikdy nevíme, který z našich obchodních partnerů se dostane do potíží, které se podepíší i na našem fungování.

Manažeři ve firmách tak dnes nejčastěji kalkulují s nástroji finanční analýzy, které jim přinesou dostatek informací o zdraví podniku. Naučit se s nimi pracovat přitom můžete i vy. Kurz věnovaný finanční analýze se tématem zaobírá do hloubky.

K čemu finanční analýza slouží

Nejedná se jen o ukazatel pro interní využití v podniku. Tvorba analýzy se vyplatí i v případě, že žádáte o evropské dotace z operačního programu podnikání a inovace. To, zda dotaci dostanete či nikoliv, totiž samotná finanční analýza ovlivňuje. Pokud podle ní podnik bude ve špatné kondici, zřejmě můžete na dotaci zapomenout.

Obdobně se postupuje i při žádosti o bankovní úvěr. Banka vyhodnocuje vaši bonitu na základě bonitního či bankrotního modelu, jež je rovněž součástí finanční analýzy. Výsledkem výpočtu je takzvaný rating. Toto číslo udává celkové hodnocení vašeho podniku a právě podle něj banka provede konečné rozhodnutí.

Manažerské kurzy se odvětvím finanční analýzy podrobně zabývají. Po absolvování vám budou jasné všechny výpočty a spojitosti.
 

Článek napsala firma:
Kurzy Sprint
Kurzy účetnictví, mezd a daní v Praze, Liberci a Hradci Králové
www.KurzySprint.cz

Autor: KURZY SPRINT

Inzerce ∇


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:
Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Rizeni-podniku-s-pomoci-financni-analyzy&idc=277

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.