Videokurz jak na účtování od základů

Vystavujte faktury pohodlně: z mobilu a na pár kliknutí

Fakturu vystavíte hned po schůzce s klientem, ověříte si úhradu ve frontě u pokladny nebo zkontrolujete, jak se vašemu podnikání daří po cestě na vlak. A nemusíte kvůli tomu ani otevírat počítač. Díky fakturační aplikaci v mobilu máte přehled o podnikání pořád na očích. 

Pomocí mobilního telefonu udržujete kontakt s přáteli a obchodními partnery, nakupujete zboží na internetu, objednáváte jídlo nebo si organizujete volný čas. A díky fakturačním aplikacím z něj dnes pohodlně vyřídíte i fakturaci. 

Například on-line fakturační služba iDoklad je uzpůsobená pro použití na počítači i na mobilu. K moderní fakturaci vám stačí jen chytrý mobil s daty nebo připojením k wi-fi.

Výhody fakturačních programů v mobilu

Podnikatelé při fakturaci z mobilu nejčastěji oceňují, že u sebe nemusí mít notebook, a přesto během pár sekund vystaví fakturu – třeba ihned po podepsání smlouvy s novým klientem. 

Vyhovuje jim i okamžitý přehled o financích. Některé fakturační programy umožňují propojení s bankovním účtem. Jakmile zákazník uhradí fakturu, program na faktury ji podle variabilního symbolu spáruje a označí za zaplacenou.

Podnikatel po otevření aplikace v mobilu okamžitě ví:

  • kolik faktur je zaplacených,
  • kolik peněz by měl v nejbližší době od klientů dostat,
  • které faktury jsou po splatnosti.

Pokud si v nastavení aplikace povolíte upozornění na příchozí úhradu, budete mít informace o příchozích platbách z první ruky.

Jakákoliv změna na mobilu se ihned projeví na webu

Když v mobilní aplikaci vystavíte fakturu, okamžitě se propíše i do webové aplikace. Platí to i obráceně. Všechno je synchronizované, takže si ve fakturaci snadno udržíte pořádek. 

V aplikaci fakturu vytvoříte i odešlete zákazníkovi

Z aplikace iDoklad vystavíte různé typy dokladů, například:

  • cenovou nabídku,
  • fakturu,
  • zálohovou fakturu,
  • nebo dobropis. 

Při vystavení dokladu vyplníte IČ odběratele, kolik peněz fakturujete a za co. Zbytek údajů doplní iDoklad automaticky. Jakmile fakturu vystavíte, můžete ji klientovi rovnou odeslat k proplacení.

Limity fakturačních aplikací

Fakturační aplikace pro mobily mají oproti webovým verzím zpravidla své limity. Některé pokročilé funkce nemusí být z mobilu dostupné. Například při detailní finanční analýze spíše sáhnete po stolním počítači nebo notebooku.

Programy na faktury mají obvykle základní bezplatnou verzi pro drobné podnikatele. Aplikaci pro mobily ale nabízejí jen uživatelům placených verzí. iDoklad však umožňuje i těm nejmenším podnikatelům, především z začátcích podnikání, přístup do mobilní aplikace zdarma. 

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Příjmy a náklady příštích období, vliv na hospodářský výsledek
5 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test. Pořízení zásob způsobem A (zboží) - lehký
16 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickou 1 Kč za test.
F  Tento test je Free, můžete si jej zdarma vyplnit kolikrát chcete i bez registrace. Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku - lehký
11 příkladů
Spustit test

Přečtěte si také

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Vystavujte-faktury-pohodlne-z-mobilu-a-na-par-kliknuti&idc=479

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.