Žádost o vydání potvrzení daňového domicilu

O potvrzení daňového domicilu nejčastěji žádají podnikatelé, kteří mají obdržet příjmy ze zahraničí a jejich zahraniční obchodní partneři po nich toto potvrzení požaduje.

Typicky vás o toto potvrzení žádají obchodní partneři z Polska. Takže pokud poskytujete služby tam, nezalekněte se, že po vas někdo chce další formulář. Zjistíte, že to je jednoduché. :-)

Pro účely zamezení dvojímu zdanění mohou tito podnikatelé požádat svého místně příslušného správce daně o vydání potvrzení o daňovém rezidenství (daňovém domicilu) České republiky. 

Žádost o vydání potvrzení o daňovém domicilu lze vydat na základě žádosti. Forma žádosti není zákonem předepsána, ale daňový subjekt může použít formulář, který navrhla Finanční správa a je k dispozici na webu:

Pokud podnikatel nepoužije výše uvednené formuláře, je třeba uvést v žádosti následující:

  • Za jaké období žádáte potvrzení (zda je to ke konkrétnímu datu nebo zpětně za zdaňovací období)
  • Zemi příjemce - uvedení země příjemce je rozhodující, jaká smlouva o zamezení dvojího zdanění bude aplikována. Odkaz na konkrétní smlouvu uvede správce daně.
  • Jak si přejete vystavit potvrzení (elektronicky, písemně).

Vydání potvrzení podléhá správním poplatkům a každé zdaňovací období se pro účely daňového rezidenství posuzuje samostatně. Správní poplatek je ve výši 100 Kč za vydání originálu.

Jak potvrzení získat: krok za krokem

Možná se zdá, že získání sepsání žádosti je příliž složité, ale zdání v tomto případě opravdu klame. Nejjednoduší způsob, jak získat potvrzení o daňovém domicilu, je sepsání obyčejné žádosti (obecná písemnost) s využítím portálu mojedane.cz

Kategorie

Vyzkoušejte své účetní znalosti v testech

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Pořízení dlouhodobého majetku a nedaňové zálohy - lehký
18 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.
F  Tento test je Free, můžete si jej zdarma vyplnit kolikrát chcete i bez registrace. VH v komanditní společnosti
9 příkladů
Spustit test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test. Náklady - souhrnný příklad III.
13 příkladů
Po registraci  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrace si budete moci vyzkoušet 3 placené testy zdarma, další jsou zpoplatněné symbolickými 2 Kč za test.

Přečtěte si také

OSVČ na vedlejší činnost

22. 11. 2023

Kdo může podnikat na vedlejší činnost? Jaké jsou daně a odvody na sociální a zdravotní pojištění u vedlejší činnosti?

Vzdělávejte se s námi ve videokurzech

Dotazy & Diskuze k tomuto článku

Zatím žádný komentář, buďte první

Přidat komentář

Pro upozornění na odpověd Váš email nebude zveřejněn, pouze na něj dostanete zprávu o nové odpovědi v této diskuzi.

Lze se později z emailového upozornění kdykoli odhlásit

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

uctovani.net

ig Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us
logo

uctovani.net

tt Follow us

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/clanek.php?t=Zadost-o-vydani-potvrzeni-danoveho-domicilu&idc=535

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.