Registrovat se

Účet 623 - Aktivace dlouhodobého nehmotného majetku

Typ účtu: Výnosový - daňový
Druh účtu: Výsledkový

Od 1. 1. 2016 účet zrušen. Náhradu pro tento účet tvoří od tohoto data účet 587Účet 587 - Aktivace dlouhodobého nehmotného majetku (Nákladový - daňový) 587.

Výběr účetních případů s účtem 623


Tento účet zatím nemá žádné účetní případy

Znáte příklad který na této stránce chybí? Přidejte ho, děkujeme.
/

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacetjedna:


Inzerce ∇

O Účtu 623 píšeme také v tomto článku

 Nové účty a účetní předkontace od 1.1.2016 Nové účty a účetní předkontace od 1.1.2016

24. 05. 2016, Zuzana Bartůšková Jaké se používají nové účty dle novely zákona o účetnictví od roku 2016? Prohlédněte si nové předkontace... celý článekDalší účty z účetní skupiny 62


Procvičte si účtování s účetní třídou 62 »

Pomohla vám tato stránka? Doporučte ji dál, děkujeme.
« Zpět na výpis celé účetní osnovy

Dotazy & Diskuze k tomuto účtu (1)

  1. [ 1] adam 18.08.2012, 00:16

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by se účtovalo v případě např. IT společnosti, která vytvářií SW, který hodlá prodávat více odběratelům. Při tvorbě SW vzniká řada nákladů ( mzdové N, odpisy, ...) Jak by se o tomto v průběhu období účtovalo? Ve chvíli vzniku nákladu by se rovnou účtovalo o aktivaci ? SW by byl dlouhodobým majetkem ? nebo ocenitelným právem? Tomuto nerozumím :-)... A jak bych určil poměr nákladů - které by šli do aktivace a které by v N zůstaly (režie)... Děkuji předem za odpověď a mockrát děkuji za tyto pěkné a užitečné stránky S pozdravem Adam N.

Vložit komentář:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo čtrnáct:

Stránka vytištěna z url adresy: https://www.uctovani.net/ucet.php?ucet_c=623&popis=Aktivace-dlouhodobeho-nehmotneho-majetku&i=287

QR code

Majitel stránek poskytuje informace na tomto webu v dobré víře v jejich pravdivost a aktuálnost, bohužel však nemůže vyloučit chyby nebo nepřesnosti, které se na stránkách mohou objevit. Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí které provedete na základě informací získaných z této stránky.


Vysvětlení:
MD=Má dáti (dříve se používalo "Na vrub" nebo také Debetní)
D=Dal (dříve se používalo "Ve prospěch" nebo také Kreditní)